Kütahya Termalleri ve Hastalıkları

Emet Yeşil ve Kaynarca Termal Turizm Merkezi

Etkili olduğu hastalıklar; İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Merkezi raporuyla,  sularının sülfatlı, bikarbonatlı, kalsiyumlu, magnezyumlu, hipertermal  ve hipotonik özellikleri taşıdığı rapor edilmiştir.

Her türlü romatizmal hastalıkların kronik dönemlerinde özellikle mide, bağırsak sistemi, karaciğer ve safra kesesi üzerinde kuvvetli etki edeceği, sindirimi kolaylaştırdığı ve bağırsak hareketlerini düzenlediği bildirilmiştir.

Gediz Muratdağı Termal Turizm Merkezi

Etkili olduğu hastalıklar; Başta romatizmal hastalıklar olmak üzere; deri, kadın hastalıkları, sinir ve kas rahatsızlıklarına dair pek çok hastalığı iyileştirme yarayan kaplıca suları, Evliya Çelebi’nin de övgüsünü mazhar olmuştur.

Gediz Ilıcasu Termal Turizm Merkezi

Etkili olduğu hastalıklar; Romatizma, deri hastalıkları, sinir hastalıkları, eklem ve kas hastalıkları, böbrek, idrar yolları, sindirim sistemi ve kadın hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Tavşanlı Göbel Termal Turizm Merkezi

Etkili olduğu hastalıklar; Kas ve iskelet hastalıklarının tedavisinde, ortopedik operasyonlar sonrası uzun süre hareketsiz kalma durumlarında, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde, romatizma ve cilt hastalıklarının yanı sıra spor yaralanmaları ve açık yaraların kapanmasına da şifalı gelen kaplıca suyu, bulunduğu bol oksijenli doğa ortamı nedeniyle astım hastalarının tercihi konumundadır.

 Emet Günlüce – Dereli Termal Turizm Merkezi

Etkili olduğu hastalıklar; Eklem romatizması, kemik erimesi, kas iltihapları ve ağrıları, sinirsel hastalıklar, spor yaralanmaları, ruhsal hareket bozukluklarına iyi geldiği belirtilmiştir.

Hisarcık Esire Termal Turizm Merkezi

Etkili olduğu hastalıklar; Romatizmal hastalıklarda, deri hastalıklarında, kas ve eklem ağrılarında, çeşitli kadın hastalıklarında ve içme kürleriyle de; böbrek taşı, mide-barsak sistemi, karaciğer safra kesesi hastalıklarında etkili olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir