Kütahya Kaplıcaları

Yoncalı Kaplıcaları

Etkili olduğu hastalıklar; Yoncalıda 5.10.1991 tarihinde açılan 200 yataklı Yoncalı Hidroterapi ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi bulunmaktadır.Kireçlenme ve eklem romatizmaları, iltihabi eklem hastalıkları, yumuşak doku romatizmaları, nörolojik hastalıklar, travmatik ve spor rahatsızlıklarının tedavisine iyi gelmektedir.

Batak (Çamur Banyosu): Türkiye’ nin en yüksek radyoaktivite miktarına sahip hamamıdır. Bilhassa romatizmal hastalıklara iyi gelmektedir.

Dübecikler Yüzme Havuzu: % 83 oranında radyoaktiviteye sahiptir. Karaciğer bozuklukları ile böbrek hastalıkları için iyileştirici özelliğe sahiptir.

 Çelik Suyu Hamamı:Radyoaktivite daha yüksektir. Yaşlanmaktan korkanlara moral ve dinçlik aşılar. Halk arasında gençlik suyu olarak da bilinir.

Hisarcık Hamamköy Kaplıcaları

50 derece sıcaklıktaki Hamamköy suları içme uygulamalarıyla mide,bağırsak sistemi,karaciğer ve safra kesesi hastalıklarına iyi gelmektedir.Merkez ‘de İl Özel İdare Müdürlüğü ‘nce yaptırılmış dört aileye hitabeden bir konaklama tesisi vardır.Tesis Hamamköy Muhtarlığı ‘nca işletilmektedir. Hisarcık ‘a 10 km. mesafededir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir